Proč vznikl tento internetový portál?

Tento portál vznikl jako reakce na teoretické diskuze o základním nepodmíněném příjmu, jako reakce na nutnost předložit funkční systém základního příjmu se stanovením jeho výše a způsobu jeho financování v podmínkách ČR. Zajímaly mne důsledky jeho zavedení pro různé příjmové skupiny a snažil jsem se odhalit možná rizika zavedení základního příjmu a jeho financování skrze zvýšenou sazbu DPH. V textu a výpočtech pracuji s daty známými k únoru 2014.

Uvítám věcnou kritiku, podněty k projektu, korekce zde uváděných informací, nabídky na spolupráci, podporu na dopracování koncepce, odkazy na články a podklady k tématu ZNP. Pokud by někdo zpracoval financování ZNP na jiném principu než je zde uvedený, pak výsledky jeho práce rád uveřejním.

Pokud Vás však myšlenka zavedení základního nepodmíněného příjmu a možného politickéhohnutí zaujala natolik, že jste ochotni se politicky angažovat budu rád, když mi Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Politická angažovanost je v tomto státě vnímána dosud jen jako spojení dvou sprostých slov. Věřím, že tomu může být v budoucnu i jinak. Je na každém z nás, aby to změnil. Napište mi, pokud chcete být aktivní a pokusit se o změnu systému společně.

Děkuji za věnovaný čas,

           Ing. Václav Včelica